Skuteczność leczenia blizn potrądzikowych

Niestety nie tylko młode osoby borykają się z trądzikiem. Oprócz świeżych wykwitów na skórze można mieć też inny, o wiele gorszy problem z cerą – blizny potrądzikowe. Zwłaszcza jeśli nigdy wcześniej nie były leczone mogą nie wyglądać atrakcyjnie, a wręcz szpecić czy po prostu odbierać pewność siebie osobie, która je ma na przykład od lat młodości. Jednakże obecnie skuteczność leczenia blizn potrądzikowych jest bardzo wysoka, a do tego jest kilka metod leczenia, z których może skorzystać każdy.

Laseroterapia dla wszystkich

Najpopularniejszym, ale inwazyjnym zabiegiem jest laseroterapia. Najnowocześniejszy laser frakcyjny gwarantuje widoczne gołym okiem efekty już po jednym zabiegu. Ale żeby blizny zostały usunięte potrzeba takich zabiegów od 4 do 6 i są one wykonywane w odstępie miesiąca. A więc w najgorszym razie po pół roku leczenie nie będzie śladu po bliznach. Do leczenia nadają się zarówno płytkie, świeże blizny jak i takie wieloletnie, które nigdy wcześniej nie były leczone. Jednakże stan zapalny skóry musi być całkowicie, a więc aby móc skorzystać z laseroterapii najpierw należy wyleczyć trądzik. Po zabiegach nie można narażać się na promieniowanie słoneczne i trzeba stosować wysokie filtry, ponieważ niestety skóra jest uszkodzona i łatwo ją urazić.

Kremy, maści i peelingi

W zapobieganiu powstawania blizn lub w redukcji świeżych blizn bardzo pomocne mogą być maści na bazie arniki górskiej lub nagietka. Warto też skorzystać z zabiegów w renomowanym gabinecie kosmetycznym polegających na złuszczaniu martwego naskórka np. peelingiem na bazie kwasów owocowych. Jednak są to metody skuteczne tylko przy świeżych bliznach, aczkolwiek można je stosować nawet kiedy jeszcze leczy się trądzik.