Usuwanie blizn potrądzikowych

Aż 30% osób odwiedzających dermatologów ma problem z trądzikiem. Obecnie metody leczenia tej przypadłości są bardzo rozwinięte i można nie tylko zapobiegać pojawianiu się coraz to nowych problemów skórnych jak i leczyć te już powstałe, które po użyciu drogeryjnych kremów na trądzik nie chciały zniknąć. Jednak mimo, że u wielu osób trądzik się cofa nie oznacza to, że będą miały od razu piękną i gładką cerę. Niestety u osób z ciężką postacią trądziku prze lata mogły powstać blizny, które trudno usunąć bez pomocy specjalisty. Ale usuwanie blizn potrądzikowych jest możliwe i u wielu osób bardzo skuteczne.

Nieinwazyjne wypełniacze

Wypełniacze kojarzą się przede wszystkim z ukrywaniem zmarszczek, ale kwas hialuronowy czy hydrosypatyt wapnia może być też użyty do wypełnienia niektórych blizn. Niestety nie wszystkim. Nie sprawdzi się to w wypadku, gdy powstały już zrosty tkanki włóknistej. Ale efekty widoczne są od razu po pierwszym zabiegu.

Zabiegi kosmetyczne

Niektóre blizny można zredukować lub całkiem usunąć poprzez zabiegi kosmetyczne. Wskazane są wszelkiego rodzaju peelingi na bazie kwasów oraz mechaniczne jak dermabrazja czy mikrodermabrazja. Jednak mogą one być wykonane u osób, które mają już wyleczony trądzik tzn. nie mają świeżych wyprysków na skórze. A także nie są przeznaczone dla osób z bardzo wrażliwą lub naczynkową cerą.

Zabiegi laserem frakcyjnym

Zabiegi laserowe są popularne w celu usuwania różnych problemów skórnych, w tym niechcianych tatuaży. Ale laser frakcyjny z powodzeniem służy też w walce z bliznami potrądzikowymi. Ta metoda jest bardzo innowacyjna, ponieważ technologia fraxelowa pozwala na wytworzenie tysięcy miko dziurek, które otoczone są zdrową skórą. Dzięki temu skóra pobudzona jest do tworzenia nowej, zdrowej tkanki i włókien kolagenowych, które „wypychają” blizny od środka przez co zaczynają się spłaszczać, a skóra ma wyrównaną powierzchnię. Pierwsze efekty można zauważyć już po jednym zabiegu, ale żeby całkowicie pozbyć się blizn trzeba odbyć serię 4-6 zabiegów, raz na miesiąc.